סטודיו לאמנות לנוער בעמק יזרעאל

קבוצות אמנות בהדרכת מירי בויום

 

בואו להתנסות ולחוות סדנאות רישום, ציור, תולדות האמנות,

פיתוח דמיון, סיור בתערוכות וגלריות, פרוייקט אישי ותערוכת סיום

הקבוצות יפעלו בימי ראשון, בבית האמנויות, החל מחודש אוקטובר 2023:

15:30-18:15 – כיתות ז'-ח'-ט'  - מחיר 400  ש"ח לחודש

17:15-18:15 – כיתות ד'-ה'-ו' - מחיר 220 ש"ח לחודש

לפרטים והרשמה:

הדר ספר - 04-6520102

רותי ברג - 04-6520134

מירי בויום - 054-3141714

להרשמה  לסטודיו לאמנות לנוער  בבית האמנויות - לחצו כאן 

אקדמיה לאמנות לנוער בעמק יזרעאל

נוער מכל יישובי העמק יגיע לבית האמנויות, אשר משמש כמרחב יצירתיות, למפגש של דעות, להחלפת רעיונות, ללמידה והפריה הדדית, מקום מאפשר להתפתח וליצור מתוך היכרות עם עולם האמנות ועם אמנים ויצירותיהם.

מתוך שיח ולמידה, הנערים והנערות ייצרו אמנות בעצמם, היצירה מתבטאת במגוון רחב של מדיומים וטכניקות להבעה אישית.

המטרה היא לחשוף את הנערים והנערות למגוון רחב של מדיומים ליצירה: ציור, רישום, פיסול, צילום, וידאו ארט ופריפורמנס, מתוך התנסות והיכרות עם מדיומים אלו, כל אחד בוחר את המדיום המתאים לו ביותר ומעמיק ומתמקצע בו.

היסודות ללמידה הם רישום וציור, לצד שיעורים אלו יינתנו שיעורים במדיומים שונים. במסגרת שיעורי ציור נלמד טכניקות רישום בפחם ועפרונות, ציור באקוורל, אקריליק ושמן.

השאיפה היא לטפח ולעצב דור של אמנים צעירים בעמק, בעלי זיקה לאמנות, היכרות וידע באמנות המערבית הקלאסית והמודרנית.

כמו כן להכין את תלמידי שכבות ז-ט לקראת מגמות אמנות בבתי הספר בעמק, תוך שיתוף פעולה ושילוב מגמות האמנות בבתי הספר, התאמה לדרישות ואירועים משותפים.

במסגרת הפרוייקט הנערים והנערות יזכו ללמידה תומכת באמצעים הבאים:

תולדות האמנות: יינתנו שיעורי תיאוריה בהיסטוריה של האמנות, היכרות עם אמנים קלאסיים  ומודרנים ועם יצירותיהם, היכרות עם יוצרים עכשויים.

סיורים בתערוכות: ביקור במוזיאונים ובגלריות, ביקור בסטודיו של אמנים ומפגש ושיח עם אמנים מקומיים.

פרוייקט אישי: עבודה אינדיבידואלית עם ליווי והנחייה ליצירת גוף עבודות לתערוכת סיום.

תערוכת סיום: בסוף השנה נציג תערוכת אמנות - פתיחת תערוכה/ קטלוג/ פרזנטציה

האקדמיה תוקם בניהולה של מירי בויום, תושבת שמשית, בעלת תואר שני באמנות יצירה מאוניברסיטת חיפה, מרתוניסטית ותריאתלטית, יוצרת, מפתחת ומנחת סדנאות והשתלמויות.

בעלת נסיון של שנים רבות ועשייה בתחום האמנות: הוראת אמנות בבתי ספר ניהול סטודיו אמנות עצמאי חוגי אמנות לילדים ומבוגרים קייטנות אמנות בחופשות סדנאות אמנות בבתי ספר הרצאות וסדנאות לארגונים מרצה ביחידת איתן ובסביום השתלמויות אמנות למורים דרך ארגון פסג״ה במהלך השנה ובהשתלמויות מורים.

במשך שנים מירי חוקרת את הקשר בין פעילות גופנית מתונה ורפיטטיבית לחשיבה יצירתית, ומחקרים רבים מוכיחים קשר ברור בין פעילות גופנית מתונה ליכולת לייצר רעיונות יצירתיים יותר. את הידע והטכניקות שרכשה ופיתחה, היא ממשיכה לפתח ולחקור במסגרת מחקר אקדמי לדוקטורט בו

חוקרת את השפעת הפעילות הגופנית וההתבוננות ביצירות אמנות, על היכולת לחשוב באופן יצירתי ולהביע רעיונות אלו באמצעים ויזואליים אמנות היא כלי ביטוי והיא האמצעי לבטא את החשיבה היצירתית הייחודית לנו. את התובנות האלו היא

חולקת עם אנשי חינוך ומנהלים בארגונים גדולים, באמצעות קורסים אינטרנטיים, השתלמויות, סדנאות והרצאות לפיתוח החשיבה היצירתית באמצעות אמנות.